Już w XII wieku powstały pierwsze stawy hodowlane, założone przez Zakon Cysterski, zatem karpie są jednymi z najstarszych ryb, które pływają w polskich wodach. Zanim trafią do sprzedaży, dojrzewają przez okres 3 lat.

Karp gości na polskich stołach szczególnie w Wigilię – ten staropolski obyczaj jest wciąż głęboko wśród nas zakorzeniony. Mało kto wie, że karpie kupić można bezpośrednio u hodowców nie tylko w zimie, ale również na wiosnę, lato i jesień! Żeby rozwiązać problem z zakupem karpia, aby klient miał dostęp do świeżych ryb, kiedy tylko zapragnie, powstał pomysł założenia platformy, która znacznie ułatwi cały ten proces. Właśnie tutaj można dokonać zamówienia za pośrednictwem sklepu lub telefonicznie kontaktując się z hodowcą karpi oraz innych ryb słodkowodnych.

Karpie kupowane prosto od lokalnego hodowcy, są zdecydowanie bardziej świeże, smaczniejsze i bardziej odżywcze. Platforma eKarp ułatwia zakup ryb słodkowodnych, które dojrzewają pod okiem doświadczonych fachowców, którzy zajmują się rybołówstwem od pokoleń.

Warto, aby wiedzieć, że kupując ryby u lokalnych hodowców, wspiera się dalszy rozwój gospodarstw rybackich. Wybierając się na zakupy do supermarketu, kupujemy produkty w ciemno, nie znając procesu ich tworzenia, nie posiadając możliwości konsultacji z producentem. Najpyszniejszego świątecznego karpia można kupić tylko bezpośrednio od hodowcy, który posiada odpowiednie uprawnienia pozwalające na założenie hodowli oraz certyfikaty świadczące o tym, że jest ona prowadzona zgodnie z zasadami dobrych praktyk rybackich. Na platformie eKarp znajdziesz tylko sprawdzonych gospodarzy. Jeśli masz wątpliwości, możesz się z nami skontaktować!

Ryba, która trafia od hodowcy prosto na stół, jest najsmaczniejsza i najświeższa. Wspierając polskie gospodarstwa, dbasz o ich rozwój. Wskutek krótkiego łańcuchu dostaw, dbasz również o ekologię.